Jak działają agencje eventowe?

Jak działają agencje eventowe?


Jak wygląda współpraca z agencją eventową? Czym konkretnie zajmują się tego typu firmy?

Agencje eventowe zyskują coraz bardziej na znaczeniu. Już mało kto decyduje się na samodzielną organizację imprez: jest to zbyt czasochłonne i trudne. Profesjonalna agencja zadba o wszystko, biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za przebieg i powodzenie imprezy. Przyjrzyjmy się poszczególnym etapom jej pracy.

 

 

Krok pierwszy: poznanie oczekiwań klienta

 

Aby agencja eventowa mogła zorganizować imprezę na miarę naszych oczekiwań, powinniśmy jasno i klarownie dać do zrozumienia, czego się spodziewamy po danym wydarzeniu. Musimy określić, jaki będzie ono miało charakter, jakie cele mają być zrealizowane. Znajomość celów określa wybór środków, które posłużą do ich realizacji. Na tym etapie tworzy się ogólny plan, uwzględniający wszystkie te informacje.

 

 

Krok drugi: wybór miejsca

 

Kolejnym krokiem jest wybór miejsca, w którym odbędzie się impreza. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa. W agencjach eventowych pracują jednak profesjonaliści, którzy mają oczy szeroko otwarte i trzymają rękę na pulsie: przy wyborze lokalizacji kierują się nie tylko jej bezpośrednim otoczeniem oraz potencjałem, ale również doraźnymi uwarunkowaniami, np. ekonomicznymi.

 

 

Krok trzeci: opracowanie scenariusza przez agencję eventową

 

W dalszej kolejności opracowuje się scenariusz imprezy. Jest to nieco bardziej szczegółowy plan, o którym była już mowa w punkcie pierwszym. Kluczowe znaczenie ma logistyka: wszystko powinno być przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Należy zadbać o odpowiednią oprawę audiowizualną, o wyposażenie sali lub pleneru itd. Niezbędny jest również łatwo dostępny bufet lub szwedzki stół. Warto wynająć odpowiednią liczbę kelnerek lub kelnerów. Na eventach często korzysta się z projektorów, rzutników i telewizorów - obsługa techniczna powinna więc zająć się przygotowaniem nagłośnienia i niezbędnego sprzętu.

 

Organizacja eventu to nie lada przedsięwzięcie. Dlatego warto korzystać z usług specjalnych firm, które zajmują się tym zawodowo. W każdym większym mieście da się znaleźć dobrą agencję, w stolicy jest ich całe mnóstwo. Którą z nich wybrać? Ze swojej strony możemy polecić agencję Everitum – to najbardziej godna zaufania agencja eventowa w Warszawie.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger