Reklama w drodze – taśmy z nadrukiem

Reklama w drodze – taśmy z nadrukiem


Taśma pakowa ma za zadanie chronić przesyłkę podczas transportu. Jeśli jest wysokiej jakości - pakunek dotrze cało i bezpiecznie do odbiorcy. Dla przedsiębiorcy ten detal ma ogromne znaczenie. ponieważ na taśmie pakowej może pojawić się logo lub nazwa firmy, co pozwoli na identyfikację wizualną.

Jak wybierać taśmy pakowe, by wspomogły stronę promocyjno-marketingową?

 

 

Trzy rodzaje kleju, różne właściwości

 

W pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się klejem, jaki został zastosowany w taśmie pakowej. Determinuje on zakres wykorzystania taśmy, decydując między innymi o wytrzymałości, także w odmiennych warunkach atmosferycznych.

 

Bardzo często na rynku spotykamy taśmy na kleju akrylowym. Produkt najtańszy, ale i zwykle charakteryzujący się najmniejszą wytrzymałością, choć o ostatecznej możliwości zastosowania, decydują proporcje pomiędzy emulsją akrylową a środkiem sieciującym.

 

Na znacznie lepsze właściwości można liczyć wybierając taśmy pakowe na klejach kauczukowych.

 

Tak zwany Hot-Melt bazuje na kauczuku syntetycznym. Taka taśma jest elastyczna, wykazuje wysoką przyczepność i łatwo ją odkleić. Jest to rozwiązanie dogodne dla przedsiębiorców zajmujących się przeprowadzkami. Taśmę pakową tego typu wystarczy opatrzyć nadrukiem firmowym, by zabezpieczone kartony posłużyły jako dodatkowy nośnik reklamy.

 

Na bazie kauczuku naturalnego powstają z kolei taśmy nazywane Solvent. Charakteryzują się parametrami adaptacyjnymi. Są najdroższe, ale i najbardziej wytrzymałe. Nie tracą swoich właściwości nawet pod wpływem długotrwałego działania wysokich temperatur, dlatego doskonale nadają się do zabezpieczania i transportu ciężkich pakunków. Zarówno taśmy typu Hot-Melt, jak i Solvent można znaleźć w sklepie Opakowania24.eu.

 

Rodzaj kleju zadecyduje o właściwościach taśm, a i z powodzeniem znajdziemy takie, które poradzą sobie z transportem również w niskich temperaturach.

 

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

 

Przygotowując pakunki do wysyłki, nie tylko firmie przeprowadzkowej, zależeć będzie na tym, by odbiorca zapamiętał, jaka firma podjęła się jego obsługi, wykonania danej usługi czy dostarczenia przesyłki. Skąd pochodzi produkt, na który tak długo czekaliśmy? Taśma pakowa z nadrukiem, choć jest droższym rozwiązaniem, to w ostatecznym rozrachunku może przynieść dużo korzyści, bo dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców. Nie tylko klientów, którzy wreszcie otrzymują swoją paczkę lub uczestniczą w przeprowadzce i mogą polecić firmę innym osobom, ale i wszystkim tym, którzy bezpośrednio uczestniczą w całej drodze pakowania, przygotowania do transportu i wreszcie transportu.

 

Poza zastosowanym klejem, pamiętać należy także o odporności taśmy i jej wymiarach, a dla łatwego dozowania i zaklejania paczek, warto wyposażyć się w specjalny uchwyt bądź pistolet do klejenia taśmy. Dla wymagających zaś – taśma cichoodwijalna, która nie narobi hałasu podczas oklejania i rozklejania paczki.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger