Software house a wsparcie IT

Software house a wsparcie IT


Wsparcie IT polega na zleceniu wykonania konkretnych działań firmie informatycznej. Prowadząc sklep internetowy, możemy powierzyć software house-owi na przykład aktualizację oprogramowania lub wdrożenie nowej funkcjonalności. Czy warto korzystać z takich usług? O tym dowiecie się poniżej.

Czym jest wsparcie IT?

Wsparcie IT polega na przekazaniu zewnętrznej firmie informatycznej konkretnych zadań, których własna realizacja wymagałaby zatrudnienia w przedsiębiorstwie specjalistów IT. Każdy z tych pracowników byłby odpowiedzialny za aktualizacje systemu, nadzór nad jego prawidłowym działaniem oraz zadania programistyczne. W praktyce oznacza to, że musielibyśmy zatrudnić co najmniej kilku ludzi na etat, co wiąże się z bardzo dużymi kosztami. O wiele wygodniejszym oraz tańszym sposobem jest skorzystanie z usług software house-u, który w ramach współpracy dokona wszelkich niezbędnych zmian oraz będzie stale nadzorował funkcjonowanie strony lub sklepu internetowego.

 

Działania wchodzące w zakres pracy software house

Firmie informatycznej w ramach współpracy możemy zlecić każde zadanie dotyczące dziedziny IT. Dobry software house bez problemu poradzi sobie z takimi zadaniami jak przeprowadzenie aktualizacji, wdrożenie nowych funkcjonalności, poprawa infrastruktury kodu oraz całodobowe wsparcie techniczne.

Z firmą informatyczną rozliczyć się możemy z reguły na dwa sposoby – abonament miesięczny albo płatność za przepracowane roboczogodziny pracowników. W ramach tego pierwszego modelu klient każdego miesiąca otrzymuje umówioną ilość godzin pracy specjalistów (programisty, grafika, analityka). W przypadku drugiej opcji rozliczania się z software house płacimy tylko i wyłącznie za przepracowane przez pracowników godziny. Oznacza to, że jeżeli potrzebujemy pomocy IT, kontaktujemy się z firmą, która dokonuje pożądanych zmian.

 

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia IT?

Z usług outsourcingu warto skorzystać w sytuacji, gdy potrzebujemy wsparcia wykwalifikowanych specjalistów IT i nie chcemy zatrudniać pracowników na etat. Usługi software house są o wiele tańsze oraz wygodniejsze. Poszerzenie działalności swojej firmy o specjalny zespół IT wiąże się nie tylko z koniecznością zapłacenia im wynagrodzenia. To również zakup nowych komputerów oraz oryginalnego oprogramowania, które nie jest tanie. Korzystając z usług zewnętrznej firmy specjalizującej się w nadzorze IT, redukujemy koszty do absolutnego minimum – nie musimy kupować wyposażenia oraz płacić regularnych i stałych pensji. Jeżeli potrzebujemy przeprowadzić aktualizację oprogramowania lub wdrożyć nową funkcjonalność, wystarczy, że zlecimy to specjalistom z software house, którzy w ramach przyznanych roboczogodzin wykonają przydzielone zadania.

 

Ze wsparcia IT może korzystać dosłownie każda działalność internetowa – sklep online, portal informacyjny, blog osobisty lub zwykła strona (sprawdź wsparcie IT w smartbees.pl).

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger