Jakie narzędzia wykorzystać do audytu SEO?

Jakie narzędzia wykorzystać do audytu SEO?


Zanim przystąpimy do budowy bazy z linkami zewnętrznymi, warto zadbać o optymalizację strony. Zadanie ułatwią programy do audytu. Takie narzędzia wskazują, które elementy zostały odpowiednio skonfigurowane pod kątem SEO, a które warto poprawić.

Przybliżamy poniżej kilka programów, które sprawdzą się podczas przeprowadzania audytu.

 

Dobór domeny pod witrynę

Pierwszym krokiem w budowie stron internetowych jest dobór odpowiedniej domeny. Wielu specjalistów, zajmujących się pozycjonowaniem, zakupuje domeny z historią na giełdach i aukcjach. Zwykle są one wykorzystywane do budowy stron zapleczowych oraz blogów. Przed zakupem warto prześwietlić dostępne witryny pod kątem ich wieku, historii i wcześniejszych kopii. Pomocny będzie tutaj program Wayback Machine.
Pierwszą datę rejestracji pozwoli nam poznać program Whois History. Listę zaindeksowanych podstron i PR strony pozwoli poznać SEOQuake.

 

Analiza fraz kluczowych

Keyword Planner (planer słów kluczowych od Google) to popularne narzędzie, które pozwala dobrać najlepsze frazy. Program wykorzystuje statystyki wyszukiwań wpisywane przez użytkowników Google. Aby móc skorzystać z plannera, wystarczy zalogować się do swojego konta Google AdWords. Program pozwala uzyskiwać nowe frazy na podstawie słów wpisywanych przez użytkowników Google, sprawdzić historyczne dane dotyczące ilości wyszukiwań danego słowa kluczowego i zapoznać się z prognozami ruchu.

 

Inne programy do audytu SEO

Przydatnym narzędziem jest program Firebug. Pozwala on ustalić szybkość wczytywania się strony (zbyt wolne ładowanie serwisu najczęściej zniechęca użytkowników, którzy przechodzą do konkurencji). Kolejnym problemem są niedziałające linki. Ich szybkie wykrycie umożliwia program Xenu. Ważne jest także, aby strona zawierała unikalną treść. Do jej sprawdzenia  doskonale sprawdzą się narządzenia, które wskażą witryny z taką samą zawartością (m. in. Plagiarisma.net czy Copyscape.com).

 

Wykorzystaj narzędzia przeznaczone dla webmastera

Audyt SEO strony bezpośrednio wiążę się z jej budową. Podczas sprawdzania witryny warto wykorzystać programy, które wskażą poprawność pliku robots.txt, optymalizację tytułów oraz wszelkiego typu błędy, które obniżają widoczność adresu w wyszukiwarkach (zaniżając tym samym efekty pozycjonowania).

Z chęcią pomożemy w analizie Twojej strony. Zapraszamy do kontaktu: https://feb.net.pl/

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger