Jak rozreklamować mały biznes?

Jak rozreklamować mały biznes?


Mała, często rodzinna, firma, to stały element gospodarczego krajobrazu Polski. Takie przedsiębiorstwa stawiają na jakość towaru i lokalnych odbiorców. Zatem jak bez wielkich nakładów finansowych wypromować taki biznes?

Licz na siebie

 

Prowadzenie strony internetowej to dla niektórych duże wyzwanie i poddają się na starcie. Zwłaszcza dotyczy to starszych przedsiębiorców. A właśnie przez Internet prowadzi droga do sukcesu. Aktualności na stronie internetowej czy świeże zdjęcia na portalach społecznościowych może zamieścić każdy, po krótkim szkoleniu. Nawet jednozdaniowy komentarz wystarczy, a zdjęcie można wykonać smartphonem. Cotygodniowe konkursy, rabaty okolicznościowe, to niewielki wysiłek, a wyraża aktywność firmy w pozyskiwaniu klientów. Jednak wymaga to dyscypliny, bo nie ma nic bardziej odpychającego w sieci od zaniedbanego konta firmowego na facebooku.

 

 

Klasycznie i też skutecznie

 

Ty jesteś najlepszą reklamą własnej firmy. Mimo rozwoju marketingu internetowego nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z klientem. Praca w terenie to ważny element promowania produktów i usług. Reklama outdoorowa, czyli wszelkiego rodzaju banery i ulotki, jeśli właściwie użyte na pewno przyniosą efekt. Jeżeli grupą docelową są lokalni odbiorcy i nie nastawiamy się na ogólnopolską działalność, klasyczne formy reklamy mogą być skuteczne np. reklama wypożyczalnia samochodów Warszawa w formie informacji na autach. Najważniejsze to pokazać produkt. Dlatego warto korzystać z wszelkich imprez masowych, charytatywnych i nawet symbolicznie sponsorować. W małych zbiorowościach marketing szeptany wzbudza największe zaufanie do firmy.

 

 

Konkurencja nie śpi

 

Przy prowadzeniu każdej działalności priorytetem jest ciągły rozwój. Firma powinna cały czas mieć na względzie potrzeby klienta. Należy je badać i dostosowywać do nich nasz produkt. Istotnym elementem tego procesu jest obserwowanie konkurencji. Ta nigdy nie śpi, więc warto się uczyć nawet od konkurentów. Małe firmy mogą podpatrywać trendy i rozwiązania od gigantów w branży. Później można przenosić skuteczne rozwiązania na lokalny rynek.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger