Formy reklamy w Internecie dla małej firmy

Formy reklamy w Internecie dla małej firmy


Każdy, kto otwiera działalność gospodarczą, musi pamiętać o wygospodarowaniu pieniędzy na reklamę. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, by firma była obecna w Internecie, gdyż to właśnie tutaj konsumenci szukają w pierwszej kolejności interesujących ich produktów.

Własna strona to podstawa

 

Podstawowym narzędziem promocyjnym jest strona internetowa firmy – niby rzecz oczywista, a jednak wielu przedsiębiorców zdaje się o tym zapominać. Wbrew pozorom koszt stworzenia profesjonalnej witryny wcale nie musi być duży, a w miarę upływu czasu można ją wzbogacać o różne udogodnienia jak np. sprzedaż online. Posiadając własną stronę, firma może skorzystać z takich form reklamy jak Google AdWords oraz Facebook Ads. Mają one najczęściej postać niedługich tekstów pojawiających się na stronie wyszukiwarki oraz na Facebooku. Ich plusem jest to, że można określić dzienny budżet, który zostanie na nie przeznaczony. Warto też pokusić się o założenie fanpage’a na Facebooku czy innym popularnym portalu społecznościowym.

 

 

Skuteczny marketing szeptany

 

Dobrym rozwiązaniem dla małej firmy jest również marketing szeptany. Tego typu kampanie odznaczają się wysokim stopniem skuteczności, a prowadzi się je m. in. poprzez social media, fora czy blogi. To niestandardowa forma komunikacji, celem której jest wzbudzenie u odbiorcy zainteresowania określonym towarem czy usługą poprzez polecanie go przez osoby, z którymi konsument może się utożsamić.

 

 

Trzeba dać się znaleźć

 

Ponadto bardzo interesującą propozycją dla małych firm są serwisy geolokalizacyjne i mapowe coraz bardziej zyskujące na popularności. Wielce pomocnym narzędziem jest chociażby Google Places. Raz, że pozwala ono na oznaczenie firmy w mapowym serwisie Google, to po drugie – istnieje też tu opcja dodania wizytówki firmy oraz podstawowych informacji na jej temat. Nie zaszkodzi też przy tej sposobności pomyśleć o drobnych gratyfikacjach dla  internautów w zamian za oznaczenie się w siedzibie firmy.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger