Strona internetowa salonu – jak powinna wyglądać?

Strona internetowa salonu – jak powinna wyglądać?


W dzisiejszych czasach każdy salon powinien mieć swoją stronę internetową. Pomaga ona w promocji naszego salonu i jest skutecznym narzędziem marketingowym. To dzięki niej, wielu użytkowników dowiaduje się o naszym salonie i znajduje na niej potrzebne informacje.

Prosta nazwa

 

Adres naszej strony internetowej powinien być prosty i łatwy do zapamiętania. Najlepiej, jeśli zawiera nazwę salonu. Żeby ją założyć, musimy wykupić miejsce na serwerze. Wykonanie strony warto powierzyć specjaliście, jeśli sami się dobrze na tym nie znamy.

 

 

Szata graficzna

 

Powinna ona zachęcać klienta do przejrzenia naszej strony, być wykonana z gustem, w neutralnych kolorach. Widząc profesjonalnie wykonaną stronę, klienci pomyślą, że w salonie oferujemy usługi wysokiej jakości.

 

 

Dane kontaktowe

 

Na naszej stronie internetowej muszą znajdować się wszystkie dane kontaktowe, takie jak e-mail, nr telefonu, adres salonu, NIP. Jeżeli potencjalny klient nie znajdzie szybko tych informacji zniechęci się i skorzysta z usług kogoś innego. Nawigacja powinna być zrobiona tak, aby do każdej podstrony było łatwo trafić.

 

 

Informacje o salonie

 

Stwórzmy zakładkę, w której przedstawimy naszych pracowników, w kilku zdaniach opiszemy, czym się zajmujemy. Napiszmy o swoich kwalifikacjach, dołączmy zdjęcia dyplomów i certyfikatów. Poinformujmy odwiedzających, co jest naszym głównym celem i czego może spodziewać się w salonie. Ładne zdjęcia wnętrz, sprzętu, wykonywanych fryzur czy paznokci również powinny znaleźć się na stronie.

 

 

Opis oferty i cennik

 

Opiszmy zabiegi oferowane w salonie w atrakcyjny sposób. Starajmy się ująć, to, co wyróżnia je spośród innych. Ich opis powinien zaspokoić ciekawość odwiedzającego. Często wolą oni sami dowiedzieć się czegoś o zabiegu, zanim wybiorą się do salonu, gdzie informacji udzieli im specjalista. Oprócz przedstawienia naszej oferty umieśćmy także aktualny cennik usług. Wiele osób zanim wybierze się do salonu, chce zobaczyć, jakich kosztów ma się spodziewać.

 

 

Pozycjonowanie strony (SEO)

 

Jeżeli chcemy, aby dużo osób trafiało na naszą stronę, musi ona się dobrze pozycjonować. Na czym to polega? Powinna ona znajdować się jak najwyżej w wyszukiwarce Google. Stronę pozycjonuje się na wybrane frazy kluczowe np. „salon fryzjerski warszawa” czy „dobra kosmetyczka łódź”. Warto zatrudnić specjalistów od tego, którzy znają się na rzeczy i zapewnią nam wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

 

 

Rezerwacja online

 

Klienci powinni mieć możliwość rezerwacji online, co znacznie im ułatwi proces zapisywania się na wizytę do salonu.  Dzięki temu będą oni mogli zrobić to o każdej porze, w kilka chwil, nawet wtedy, gdy salon nie odbiera telefonu.

 

Strona internetowa salonu jest ważnym elementem internetowego marketingu.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger