Jak prowadzić fanpage salonu urody?

Jak prowadzić fanpage salonu urody?


Prowadzisz salon fryzjerski, kosmetyczny lub jakikolwiek inny z branży urody i chciałbyś go wypromować? Chcesz pozyskać większą ilość klientów? W dzisiejszych czasach ważne jest postawienie na promocje w Internecie. Jednym z najlepszych narzędzi do komunikacji z klientem jest profil na facebooku.

Pokaż go swoim klientom

 

Żeby fanpage przynosił nam oczekiwane efekty, musimy zadbać o to, aby zdobył fanów. Warto jego adres umieścić w atrakcyjnej formie np. plakatu w widocznym miejscu w salonie i na ulotkach. Możemy również powiadamiać klientów o tym, że na fanpage’u dodawane są ciekawe promocje i informacje o nowościach w salonie.

 

 

Jak często dodawać posty i jakiej treści?

 

Nie stawiajmy na ilość postów, a raczej na jakość. Lepiej dodać kilka wartościowych w tygodniu, niż kilka dziennie, które nie będą niosły ze sobą żadnej ciekawej treści. Pamiętajmy jednak o tym, aby dodawać je regularnie, tak, aby klient o nas nie zapomniał! Co powinno znajdować się w takich postach? Nie piszmy jedynie o nowościach w salonie i promocjach (chociaż to też jest ważne). Starajmy się nawiązać dialog z użytkownikami facebooka. Pytajmy ich o zdanie w niektórych kwestiach, dodawajmy ciekawostki ze świata urody, które mogą ich zainteresować. Bardzo ważne jest to, aby pod każdym postem znalazło się dobrej jakości, ładne zdjęcie, ponieważ dzięki temu będziemy zauważani.

 

 

A jeśli promocje, to jakie?

 

Poza tym, że będziemy pisać o aktualnych promocjach w salonie, to warto organizować konkursy, które zaktywizują fanów naszego profilu. Możemy zaproponować zniżkę na jakiś zabieg, dla kilku pierwszych osób, które polubią post lub najciekawiej opiszą, dlaczego marzy im się ta usługa.

 

 

Zdjęcia salonu i naszych prac

 

Ważne jest również to, aby dodawać zdjęcia fryzur, jeżeli prowadzimy salon fryzjerski czy paznokci, jeżeli jest to salon kosmetyczny. Użytkownicy, którym spodoba się nasza praca, z chęcią  nas odwiedzą. Zadbajmy również o to, aby na fanpage’u znalazły się profesjonalnie wykonane zdjęcia wnętrz salonu, ukazujące go z jak najlepszej strony.

 

Facebook jest skutecznym narzędziem marketingowym. Stosując się do tych porad, z pewnością uczynisz profil swojego salonu na facebooku atrakcyjniejszym!

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger