Mini-website - skuteczny sposób na reklamy banerowe

Mini-website - skuteczny sposób na reklamy banerowe


Zarabianie w Internecie to coraz popularniejszy sposób na dorabianie do pensji. Umiejętne korzystanie z możliwości jakie daje Internet może przynieść realne zyski.

Kwoty uzyskane w ten sposób może nie są zbyt duże, ale mogą stanowić całkiem przyzwoite wsparcie dla domowego budżetu.  Jednym ze sposobów jest mini-website, na której umieszcza się reklamy banerowe.

 

Mini-website, z polskiego małe strony, to witryny internetowe nakierowane na reklamy kontekstowe. Zwyczajowo tego typu strony zawierają maksymalnie osiem podstron z bardzo konkretną i przydatną dla użytkowników Internetu treścią. Nie może to być spam lub zupełnie bezużyteczna treść, bo z takich stron nie będzie zysku.

 

Małe strony tworzy się w ramach uczestnictwa w programach partnerskich, polegających na reklamowaniu danych firm w sieci. To jeden z najlepszych sposobów wprowadzania do Internetu tego typu treści. Wklejanie banerów i linków na własnej stronie, a nie np. na różnych forach internetowych, dodaje wiarygodności, bo autor przestaje być całkowicie anonimowy, co więcej, sprawia pozór, że wychodzi do czytelnika z konkretną treścią, a reklama, baner, link zdaje się być tylko dodatkiem. Idealne rozwiązanie, aby przyciągnąć potencjalnych klientów firm, których produkty są reklamowane.

 

Stworzenie takiej strony jest naprawdę proste, ponieważ mała strona składa się przede wszystkim z jednego pliku HTML ze strukturą całej strony oraz kilku grafik – nie ma tam nic nadzwyczajnego.

 

 

O czym pisać

 

Pisać tak naprawdę można o wszystkim. Ale nie należy zapominać, ze strona powstała, aby umieszczać tam reklamy. Także tematyka niejako będzie narzucona przez partnera. Należy więc wybrać partnera z takiej branży, którą się poniekąd interesujemy. Treść na stronie powinna być harmonijna z reklamami, warto, żeby tworzyły całość i np. reklama była dopełnieniem porady wstawionej na blogu, chociażby dotyczącej wyboru najlepszego konta bankowego.

 

Warto zaktywizować odbiorców i utworzyć ruch na blogu.  Te strony powinny być wysokiej jakości z kilku powodów, mianowicie:

·        - zbyt krótki post może zostać odebrany jako spam przez Google,

·        - im większa i rzetelniejsza treść, tym większy ruch na blogu.

 

Warto się jednak trochę wysilić.

 

Ale najważniejsze jest umieszczenie reklam na małej stronie. Powinny się one znajdować w jak najlepszym położeniu, takim, który jest widoczny dla każdego czytelnika strony. Baner wcale nie musi być nachalny, aby przyciągnąć uwagę, wystarczy, ze będzie widoczny. Własna strona jest bardziej wiarygodna i zachęca do kliknięcia na baner czy link.

 

 

Jak zwrócić uwagę na stronę?

 

Promocja takiej strony to bardzo istotny czynnik, przede wszystkim dlatego, że informowanie o istnieniu generuje czytelników strony, a w perspektywie również kliknięcia na banery i reklamy. Promowanie takich stron nie różni się niczym od pozycjonowania klasycznych stron – czego można się dowiedzieć z forum o Zarabianiu, pracy w Internecie.

 

Warto mówić o swoim istnieniu poprzez umieszczanie linków w katalogach, pisanie precli, czy też korzystanie z portali społecznościowych, wówczas warto skorzystać ze swoich licznie zgromadzonych znajomych na tego typu portalach i prosić o polubienie, udostępnianie.

 

Ponadto istnieje też możliwość wykupienia tzw. płatnych linków, dzięki czemu uzyskamy kolejne osoby odwiedzające blog.

 

 

Ile można zarobić?

 

Z racji tego, ze małe strony tworzone są jedynie w celu zarobkowym, wszystko na stronie powinno być nakierowane na zysk. A zarobki mogą być naprawdę różne, w dużej mierze zależy to od branży. I tak tematyka związana z szeroko pojętymi finansami jest najbardziej płatna, do tego stopnia, że można zarobić nawet 6 zł za jedno kliknięcie.  Natomiast w innych branżach za kliknięcie z reguły otrzymuje się maksymalnie 1 zł. Opłacalne jest to wówczas, gdy prowadzi się klika blogów i na każdym z nich mamy dwa czy trzy kliknięcia pozwoli to zarobić w przeciągu miesiąca około 500 zł. Całkiem przyzwoite pieniądze, jak na dodatkową pracę.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger