Kreowanie wizerunku w internecie

Kreowanie wizerunku w internecie


W dzisiejszych czasach internet jest najważniejszym narzędziem kreowania wizerunku i budowania marki. Można by rzec, że jeśli nie ma nas w internecie lub na portalach społecznościowych, to tak naprawdę nie istniejemy. Jak wykreować swój wizerunek w internecie i zdobyć uznanie internautów?

Budowa wizerunku jest dość długim procesem, który wymaga trzymania się pewnych zasad. Proces  tworzenia witryny czy konta na portalu społecznościowym powinien rozpocząć się od sprecyzowania celu, czyli trzeba zadać sobie pytanie: co chcemy osiągnąć dzięki temu i do kogo dotrzeć? Kolejny krok to sprawdzenie konkurencji. Warto zorientować się w witrynach firm czy osób, które prowadzą podobną działalność po to, by starać się wprowadzić coś, czego tym firmom brakuje.

 

Jeżeli już przebrnęliśmy przez te dwa krótkie etapy, przechodzimy do założenia konta na portalu. I tutaj musimy pamiętać, że chcemy udowodnić nasz profesjonalizm i wiarygodność, dlatego też nick czy adres e-mail muszą być poważne – śmieszne zdjęcia czy zbędne informacje działać będą na naszą niekorzyść. Pamiętaj, że twój profil jest twoją wizytówką.

 

Kolejną sprawą są wypowiedzi w dyskusjach. W każdej wypowiedzi należy przede wszystkim trzymać nerwy na wodzy, udzielać rzeczowych odpowiedzi na pytania i nie dawać po sobie poznać, że ktoś nas zdenerwował swoją wypowiedzią.

 

Globalna sieć jest najłatwiej dostępną bazą do informacji o nas czy o naszej firmie, dlatego dbajmy, aby te informacje były pozytywne i nie popsuły naszego starannie kreowanego wizerunku.

 

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger