Jak wypozycjonować stronę www?

Jak wypozycjonować stronę www?


Choć do osiągnięcia wysokich i długotrwałych wyników niezbędne są narzędzia, jakimi dysponują profesjonalne firmy pozycjonerskie, każdy posiadający własną stronę internetową może zadbać o kilka szczegółów, dzięki którym większa ilość osób zauważy efekty jego pracy.

Pozycjonowanie to odrębna, coraz prężniej rozwijająca się gałąź marketingu internetowego. Przy ilości nowych stron internetowych, jakie pojawiają się w sieci każdego dnia, podjęcie działań związanych z pozycjonowaniem jest niezbędne do przebicia się do świadomości jakichkolwiek użytkowników, nie mówiąc już o pozyskaniu stałej liczby odwiedzających, przekładającej się na realne korzyści zarobkowe. O czym musimy więc pamiętać, by nie załamywać rąk nad licznikami odwiedzin stojącymi w miejscu?

 

1. Optymalizacja strony to podstawa. Każdy początkujący webmaster musi zdać sobie sprawę, jak wielkie znaczenie mają poszczególne elementy strony www - tytuł, nagłówki czy tagowanie. Jeśli nasza wiedza w zakresie języków HTML i CSS nie jest wystarczająca, warto skorzystać z platformy typu Wordpress, która za nas dba o uwzględnienie tych najważniejszych, pod kątem wyszukiwarek, elementów.

 

2. Jakość, a nie ilość. Od jakiegoś już czasu Google zdecydowanie faworyzuje strony, które mają wartościową treść, natomiast wiele stron zapleczowych, które wyraźnie tworzone są pod umieszczane na nich linki, znika z wyników wyszukiwań. Dlatego tym, na co należy obecnie stawiać, są unikalne teksty, zawierające informacje przydatne i poszukiwane przez użytkowników.

 

3. Obecność – nie tylko na własnej stronie. Regularne uaktualnianie naszej strony www jest oczywiście szalenie ważne, nie wystarczy jednak do tego, by użytkownicy nas zauważyli. Równie ważne są media społecznościowe – nieograniczające się wyłącznie do Facebooka czy Google+, ale obejmujące także Twittera, Pinterest czy Instragrama – a także blog, który będzie dopełnieniem naszej strony.

Copyrights by Postaw na markę - Brandinger